Střípky


Každý den se v Majdalence stane něco, co nás potěší nebo pobaví ...

Děti mají úžasnou fantazii. Eliška s Maruškou (2,5 roku) si odpoledne kreslily. Najednou Eliška udělá čmariky čmariky a zavolá: "Čáp!" Maruška udělá čmariky čmariky a ohlásí: "Traktor!" Jsou to kreativní holčičky.

Matýsek byl nemocný, a když opět přišel do školky, hned přiběhl do kanceláře a oznámil, že má v baťůžku s sebou nářadí a že opraví všechny hračky.

Eliška: „Terezko, pojď se mnou dělat blbosti do stanu.“

Nebo Vašek – Přišla pro něj maminka a Vaškovi jsme řekly, ať se jde rychle převléknout. Přišel opravdu po chvilce – převlečený do pyžámka a cukaly mu koutky. Splnil přece, co se po něm chtělo.

 

Dnes se odehrála veselá scénka. Naši dva rozumbradové Vašek a Leonek jsou sehraná dvojka. Vašek začal zcela nečekaně mluvit o tom, jak je nebezpečné, když někde začne hořet a je požár.

Leonek se hned k němu přidal, chytil se za hlavu a zabědoval: „Panebože, to je hrozné…“ Bylo to tak komické v tu chvíli, že nás to rozesmálo, a Leonek na nás vykulil oči: „To není žádná sranda…“ Tím nás dokonale odrovnal.

Jonášku, nejsi pokakaný? – Neee.
Po chvilce Jonášek přijde a hlásí: Je to tam!

 

Naši chlapečkové toho moc nenazpívají, zato nadšení jsou z výtvarného tvoření a z pohybových her. Jenže jsme jim připomněly, že až přijde Mikuláš, bude chtít slyšet nějakou hezkou písničku a pak jim za to dá bonbonky. Tak to hned začali pozpěvovat: „Jedna dvě, Honza jde …“ Ta je jejich oblíbená! My ji totiž zpíváme vždy s obměnou jmen – Jedna dvě Maťa jde … Jedna dvě Kubík jde…

Takže jsme zazpívali všechna jména našich budulínků a Petřík se pak odpoledne zeptal, jestli zítra přijde ten Mikuláš. Bobeček, už se těší a natrénováno je.